Преустановява се приемането на отпадъци за депониране на депо за неопасни отпадъци с. Сотиря, община Сливен

По заповед на кмета на община Сливен Стефан Радев от 10 декември 2015 година се преустановява приемането на отпадъци за депониране на депо за неопасни отпадъци с. Сотиря, община Сливен. Това съобщи инж. Николай Бакърджиев, гл. експерт отдел "Екология" на общината.
Битовите и неопасните отпадъци от територията на община Сливен трябва да се транспортират до сепарираща инсталация за отпадъци на ДЗЗД „Обединение Екосорт Ямбол“, която се намира до Регионалното депо за неопасни отпадъци с.Хаджи Димитров, община Тунджа, област Ямбол.
Заповедта на кмета е на основание чл. 44 ал.2 от ЗМСМА, във връзка с изпълнение на процедурите по закриване на депо за неопасни отпадъци с. Сотиря, община Сливен по реда на Наредба № 6 от 27.08.2013 г. за условията и изискванията за изграждане и експлоатация на депа и на други съоръжения и инсталации за оползотворяване и обезвреждане на отпадъци (обн., ДВ, бр. 80 от 13.09.2013 г., в сила от 13.09.2013 г.) и във връзка с влизане в действие на Регионална система за управление на отпадъците – Ямбол.
Контролът по изпълнение на заповедта ще се осъществява от инж.Стефан Кондузов – заместник-кмет "Устройство на територията и строителството", Община Сливен.
Снимки:
Пресслужба на община Сливен
Адрес: Бул. "Цар Освободител" 1
Email: [email protected]
За контакти: Връзка с обществеността
Източник: www.sliven.bg Позоваването на източника е задължително.