Над 1000 доброволци се включиха в кампанията ,,Да изчистим България заедно”
Над 1000 доброволци от община Сливен се включиха в кампанията „Да изчистим България заедно”. От отдел ,,Екология” посочиха местата за почистване в града и околностите. На желаещите да участват в инициативата бяха раздадени чували и ръкавици. В акцията се включиха кметът на Сливен Стефан Радев и неговите заместници, Общинско предприятие ,,Озеленяване”, Общински съвет – Сливен, служители от общината, общински съветници, доброволци от Младежкия дом, граждани.
За седма поредна година община Сливен се включи в най-мащабната доброволческа инициатива у нас, свързана с опазването на околната среда. Целите й са България да се съхрани чиста в дългосрочен план.
Изхвърлянето на строителните отпадъци е разрешено само на площадки за рециклиране, притежаващи разрешителни документи, съгласно Закона за управление на отпадъците, припомнят от Общината. Битовите отпадъци се извозват до регионалното депо в с. Хаджи Димитрово.
15.09.2018 г.
Снимки:
Пресслужба на община Сливен
Адрес: Бул. "Цар Освободител" 1
Email: [email protected]
За контакти: Връзка с обществеността
Източник: www.sliven.bg Позоваването на източника е задължително.