Заместник-кметовете на Сливен и Шумен Пепа Чиликова и д-р Светлана Маркова обсъдиха социалните дейности в двете общини

Заместник-кметът Пепа Чиликова се срещна днес със заместник-кмета по социални дейности и здравеопазване на община Шумен д-р Светлана Маркова. По време на разговора беше обсъдено развитието на социалните дейности в двете общини и възможностите за обмяна на опит в тази сфера.
Д-р Маркова прояви интерес към новопостроените в Сливен два нови социални центъра – за хора с умствена изостаналост и за хора със психични разстройства. По-късно, заедно със свои колеги от Община Шумен тя посети центровете и поздрави общинската администрация в Сливен за създадените модерни и съвременни условия за потребителите на тези услуги.
„Центровете бяха открити в средата на май от кмета Стефан Радев и се радвам, че можете да ги видите в завършения им вид. Целта ни е да осигуряваме среда, близка до домашната“, каза Пепа Чиликова.
Гостите посетиха и Дневния център за деца и младежи в квартал „Клуцохор“.
В момента в Сливен се строят още две социални заведения – за временно настаняване на бездомни лица и временен подслон за жертви на домашно насилие.
Снимки:
Пресслужба на община Сливен
Адрес: Бул. "Цар Освободител" 1
Email: [email protected]
За контакти: Връзка с обществеността
Източник: www.sliven.bg Позоваването на източника е задължително.